26.4.2024

Obchodování s nejrozšířenější virtuální měnou Bitcoin (BTC) v průběhu současného 17.týdne letošního roku 2024 je dle sdělení analytiků makléřských společností v obchodním trendu smíšeného trhu. Halving (půlení BTC) úspěšně proběhl během evropských ranních sobotních hodin dne 20.dubna letošního roku a dle pravidel této systémové změny se snížila odměna těžařům na polovinu a denní produkce z 900 bloků BTC byla snížena na 450 BTC. Po tomto datu nedošlo k výrazné změně ceny BTC ve smyslu skokového propadu či raketového růstu.

 

 

V průběhu evropského pátečního dopoledne dne 26.dubna letošního roku 2024, zhruba v čase 11:17 CET se na trhu digitálních měn COINBASE pohybovala cena Bitcoinu (BTC) na hodnotě vzájemného směnného kurzu vůči americkému dolaru (USD) ve výši 64.443,50 USD za BTC s dosavadním denním poklesem BTC o – 0,30 % kurzu vůči USD. V průběhu tohoto 17.týdne roku 2024 se cena BTC na tomto trhu digitálních měn pohybovala v rozpětí zhruba od 63.000 USD za BTC až hodnoty lehce nad 67.000 USD za BTC. Současný průběh obchodování tak doposud nepotvrdil predikce některých analytiků, že po Halvingu cena BTC zamíří prudce dolů, kdy někteří dokonce uváděli cenu ve výši 30.000 USD za BTC. Nicméně podle sdělení ekonomických zpravodajů v napojení na finanční stratégy krypto trhu lze očekávat, že cena BTC v příštím roce 2025 již by měla dosahovat standardní výše nad 100.000 USD za BTC.

Virtuální měna Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování Bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.

Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu. Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací