16.4.2024

Upřesněné odhady a propočty analytiků krypto trhu s nejrozšířenější virtuální měnou Bitcoin (BTC) udávají, že již v konci tohoto 16.týdne letošního roku 2024 dojde k systémové změně Bitcoinu a to plánované změně jeho tzv. půlení, označované jako Halving BTC. Tato změna označuje snížení odměny těžařům na polovinu, k čemuž dochází zhruba jednou za čtyři roky. Toto období tak odpovídá času pro vytěžení 210.000 bloků BTC, po kterém se vždy tato odměna zkracuje o polovinu. Odhady tak hovoří o datu Halvingu BTC v průběhu evropské noci z pátku 19.4.na sobotu 20.4.2024.

 

 

 

Hodnota této měny Bitcoin (BTC), jejíž tržní kapitalizace se odhaduje zhruba na 1,4 bilionu USD v současnosti prochází dynamickou volatilitou, kdy během víkendu po útoku Iránu na Izrael klesly na cenu okolo 62.000 USD za BTC a následně v průběhu pondělí, kdy bylo zřejmé, že Izrael prozatím odvetu vůči Iránu neprovedl se cena BTC zvýšila až nad hranici 66.000 USD za BTC. Nicméně v průběhu evropské noci z pondělí 15.4.2024 na úterý 16.4.2024 začala směnná hodnota BTC opět klesat.  BTC tak na trhu COINBASE dosáhl doposud nejnižší denní cenu ve výši 61.813,50 USD za BTC. Avšak investorský sentiment blížícího se Halvingu posílil poptávku a cena opět zaznamenala obchodní trend denního růstu BTC.  Aktuálně v průběhu evropského úterního dopoledne dne 16.4.2024, zhruba v čase 9:34 CET se směnná hodnota Bitcoinu (BTC) pohybovala na trhu digitálních měn COINBASE ve výši vzájemného směnného kurzu 63.703,25 USD za BTC s dosavadním denním růstem BTC o + 0,42 % kurzu vůči USD.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování Bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu.

Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na stratégy krypto trhu lze předpokládat, že ještě těsně před plánovaným půlením BTC dojde k dynamického růstu ceny BTC. Analytici k tomuto dodávají, že nejpravděpodobnější datum půlení BTC (Halvingu) bude 20.dubna letošního roku 2024 v brzkých ranních evropských hodinách, kdy po tomto datu se hodnota BTC zhruba do jednoho roku minimálně zdvojnásobí.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací