3.4.2024

Plánované půlení BTC označované jako Halving a s tím spojený dynamický růst ceny nejrozšířenější kryptoměny Bitcoin (BTC) zvýšilo denní objem obchodování na celkovou dosavadní částku ve výši 35 miliard amerických dolarů (USD). V průběhu ledna letošního roku 2024 po zapojení se do trhu kryptoměn bitcoinovými ETF tak denní průměrný objem dosáhl částky téměř 13 miliard USD a v únoru již bylo dosaženo nového rekordu s denním objemem 29 miliard USD. Nyní březnový objem dosavadního denního obchodování v letošním roce 2024 ve výši 35 miliard USD láme další rekordy.

 

 

Současná cena Bitcoinu (BTC), coby nejrozšířenější virtuální měna s doposud nejvyšší tržní kapitalizací okolo 1,4 bilionu USD v průběhu začátku dubna letošního roku 2024 poklesla pod hranici 70.000 USD za BTC. Podle ekonomických zpravodajů hlavním důvodem je obava účastníků trhu, že Vláda USA by mohla v prudkém prodeji umístit na trh zabavené tokeny BTC.  Tento počet zabavených tokenů BTC z trhu Dark Web Silk Road loni v prosinci roku 2023 představuje množství BTC ve výši 69.370 tokenů BTC, což reprezentuje zhruba částku okolo 5 miliard amerických dolarů (USD) v závislosti na momentální ceně BTC na trhu kryptoměn. Aktuálně v průběhu středečního evropského dopoledne dne 3.dubna letošního roku 2024, zhruba v čase 9:29 CET se hodnota BTC na trhu digitálních měn Coinbase pohybovala ve výši 66.383,25 USD za BTC s dosavadním denním růstem BTC o + 0,36 % kurzu vůči USD.

Bitcoin (BTC) je internetová open-source P2P platební síť a také v této síti používaná tato krypto měna. Hlavní unikátností Bitcoinu je jeho plná decentralizace; je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohli měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a uvolňování Bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě. V síti probíhají platby za minimální nebo žádné náklady. Síť funguje od roku 2009, kde ji popsala a vytvořila skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto. Bitcoin (BTC) je jediným aktivem, které úspěšně kompenzuje globální tiskovou stranu světových centrální bank, uvádějí analytici makléřských společností zabývající se obchod s virtuálními měnami.Díky speciální databázi, která uchovává neustále rostoucí počet záznamů je tato technologie, nazývána blockchain, která slouží jako účetní kniha Bitcoinu.

Online databáze je chráněna jak proti neoprávněnému zásahu z vnější strany, tak i ze strany samotných uživatelů. Konečné množství Bitcoinů je předem známo a jejich uvolňování do oběhu je definováno v jeho zdrojovém kódu. Unikátní vlastností Bitcoinu je jeho úplná decentralizace. Je navržen tak, aby nikdo, ani jeho autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl tuto měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci.  Bitcoin je zcela nezávislý na tradičních měnách, není krytý zlatem ani jinými komoditami, ale podobně jako u jiných běžných měn je jeho hodnota závislá na důvěře, že s ním bude možné v budoucnu zaplatit stejně jako dnes. Hodnota Bitcoinu vychází čistě z nabídky a poptávky na trhu, v krátkodobých úsecích se kurz vyznačuje prudkým kolísáním. Podle ekonomických zpravodajů v napojení na stratégy krypto trhu lze předpokládat, že ještě těsně před plánovaným půlením BTC dojde k dynamického růstu ceny BTC. Analytici k tomuto dodávají, že nejpravděpodobnější datum půlení BTC (Halvingu) bude 17.dubna letošního roku 2024 a po tomto datu se hodnota BTC zhruba do jednoho roku minimálně zdvojnásobí.

Abychom vám mohli web lépe přizpůsobit, uchováváme soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte. Potřebuji více informací